Reklamı Geç
porno hikaye adult hikaye

NAZMİYE KILÇIK’TA ADAY DEĞİL


Bu haber 13 Ekim 2013, Pazar 16:53:32 eklenmiştir.

Bolvadin'in MHP'li Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık belediyedeki makamında belediye meclis üyeleri ve gazetecilerin huzurunda 2014 seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

 

Başkan Nazmiye Kılçık’ın basın mensuplarına ve Belediye Meclisi üyelerine hitaben yaptığı konuşmada:“Sevgili dostlar, Hepinizin bildiği gibi 7 Aralık 2010 tarihinde yapılan seçimle göreve geldim.
Tek hedefimiz; Bolvadin’e ve bu kentte yaşayan insanlara hizmet etmekti ve bugüne kadar bu hedeften sapmadan çalışmalarda bulunduk. 
Başkanımız Mehmet Koçum’un vefatı üzerine Milliyetçi Hareket partisi yönetici ve camiadan gelen ısrarlarla Belediye Başkanlığı görevine getirildim. Beni bu göreve layık gören halkımıza ve Belediye Meclis üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. 
Nazmiye Kılçık’ı tanıyanlar şunu iyi bilirler ki; 
Nazmiye Kılçık adaletten taviz vermez. Kamu malını asla kimseye peşkeş çekmez. Görevinde particilik yapmaz, tarafsız davranır. Anlayışlıdır, ancak söz konusu Bolvadin menfaati olduğunda en sert söylemlerde bulunmaktan çekinmez. 
Milliyetçi Hareket Partisinin prensipleri de aynı olduğundan 35 aylık görev sürem boyunca tarafsız bir Belediye Başkanı nasıl olması gerekiyorsa o şekilde davrandım. 
Bugüne kadar yaptığım her göreve talep ve istek üzerine geldim. Her görevde taşın altına elimi soktum. 
Ben ne MHP’nin, ne de Bolvadin’in üzüleceği hiçbir çalışmaya imza atmadım. 
Ne camiama, ne de ilçeme leke getirecek hiçbir faaliyette bulunmadım. 
Zaman içerisinde kırgınlıklar olmuştur. Çalışma hayatının bir parçası olan bu tür hadiselere karşı kin tutmadım. 
Personelimle uyumlu çalıştım. 
Hiçbir Belediye çalışanı özlük hakları konusunda mağduriyete uğramadı.
Hiçbir Belediye çalışanı maaşında, ikramiyesinde, sosyal haklarında zorluk çekmedi, günü gününe ödenmesi sağladım. 
Belediye çalışanlarını kardeşim gördüm. Başarının gerçek mimarının çalışanlarımız olduğuna inandım ve bu düşünce ile mesai arkadaşlarımla omuz omuza çalıştım. 
Çünkü biliyordum ki başka kurum çalışanları maaşlarını zamanında alırken, benim çalışanlarım maaşını alamama korkusu ile aybaşını bekliyordu. 
Çünkü biliyordum ki onların alın terini zamanında ödenmesi halinde yaptıkları işten zevk alacaklar ve Bolvadin’e daha bir şevkle hizmet edeceklerdi. Nitekim de öyle oldu. İşçilerimize sendikanın bile beklediğinin çok üstünde zam verdim. Çünkü hak ettiklerine inanıyorum. 13 yıldır ödenmeyen sendika borcunu da ayaklarına gittim, anlaştım. Taksitlerle ödemeye devam ediyoruz. 
Bizden önceki dönemde çıkartılar işçiler mahkemeyi kazandı ve tazminatı hak ettiler. Onların 700 bin lira civarındaki tazminatlarını da ben ödedim. 
Bolgiysan’ı ayağa kaldırdım. Köhne, iflas etmiş zorlanan bir şirket şimdi yaklaşık 110 personeliyle dimdik bir müessese haline geldi. Onlar da tıpkı belediye personeli gibi maaşlarını düzenli olarak almaktalar. Evlerinde mutlular, çarşıda başları dik geziyorlar. 
Bolvadin’in son yıllardaki yol yapma konusunda en yoğun dönemi biz yaşattık. 
Bizi bu konuda eleştirenler bizden önceki dönemi incelediklerinde bize nasıl bir haksızlık yaptıklarını göreceklerdir. 
Doğalgazla ilgili sıkıntı yaşanmasa idi çok daha fazla yol yapabilirdik. Doğalgaz biz değil kim olursa olsun yol yapım çalışmalarına son derece engel oldu. Kış öncesi geldiler. Kazdılar ve gittiler. Kazdıkları yolun yapılması için yerine göre en az 4-5 ay zemin oturmasını beklemek zorunda olduğumuzdan o sokaklar kış mevsiminde zorluk çekti. 
Biraz sonra rakamları da vereceğim. 
Belediyemiz 20 yıl önce satın alınan araç ve iş makinalarıyla hizmet verirken, biz kredi kullanarak araç parkımızı yeniledik. Bu konuda artık kimseye muhtaç değiliz. 
Su işlerinde devrim niteliğinde bir çalışma yaptık. Kontürlü akıllı sayaç uygulamasını başlatarak haksızlığın önüne geçtik. Parasını düzenli ödeyene yapılan haksızlığı ortadan kaldırdık. Şimdi hem su kullanımı tasarruflu yapılıyor, hem de ödemeler konusunda sıkıntı çekmiyoruz. Bu uygulama çevrede örnek alındı. Bazı belediyeler de bizden bilgi alarak uygulama başlatır hale geldi. 
Bu arada yoğun girişimlerimiz sonucunda Çay- Bolvadin baraj yapımı konusundaki çalışmalarımız sonuç verdi ve temeli atılıyor. 
Bizim halkımız kirli su, mikroplu su içmemeli dedik ve yaklaşık 20 kilometre yeni içme suyu hattını devreye soktuk. 
Değerli arkadaşlar, 
Bizler inançlı insanlarız. Halka hizmetin, Hakk’a hizmet olduğunu biliriz. Hak edene, hakkını vermek gerektiğine de inanırız. 
Kimseden iltifat beklemiyorum. Bana Bolvadin halkının Allah Razı Olsun demesi yeterlidir. İkbal için değil, memleketime katkıda bulunmak, insanımızın yaşam şartlarını iyileştirmek için bana verilen görevi aldım. 
35,5 aydır başım dik, alnım ak, vicdanım rahat hizmet ettim. Kalan süremde de asla adaletten taviz vermeyeceğim ve hep haklının yanında olacağım. 
Ben hayatımda hiçbir göreve kendim talip olmadım. Hizmet noktasında da çağrıldığım yere gittim. Bu parti başkanlığı dönemimde de, meclis üyeliği dönemimde de, belediye başkanlığı dönemimde de böyle oldu. Ben Nazmiye Kılçık olarak kimseye vefasızlık etmedim. 
İhanetleri ve hainlikleri unutmam ve affetmem söz konusu değildir. 
Hele hele şahsi çıkarları için memleketine ihanet edenleri hiç affetmem. 
Değerli arkadaşlar, 
Biz cidden zor günlerden geçtik. Bizden önce bitirilmesi gereken yatırım ve borçları üstlendik. 
Bizden önce tamamlanarak , hizmete konulması gereken 6,5 milyon maliyetli Atık Su Arıtma Tesisini biz başlattık, biz bitiriyoruz. 
Nurtaş villalarında 2008 yılında bitirilmesi gereken 1 milyon lira borcu da biz ödedik. 
Yıllarca ödenmeyen vergi borcunu hafifleterek yapılandırdık. Halen ödemeye devam ediyoruz. Elektrik borçlarını, temizlik şirketleri borçlarını teker teker bitirdik. Sendika borçlarını ve çevre temizlik taşıma borçlarını düzenli olarak ödemeye devam ediyoruz. 
Bununla kalmadık. 
Yeni belediye binasının ihalesini tamamladık, önümüzdeki günlerde temelini atacağız. 
Kullanılamaz ve iptidai durumdaki otogar binasının .yerine yenisi yaptık. 

• 5 ADET BÜYÜK PARKI BİTİRDİK KULLANIMA SUNDUK 
• 8 ARAÇ VE İŞ MAKİNASINI BOLVADİN’İN HİZMETİNE VERDİK 
• HİLAL KENTTE MODERN BİNALAR KAZANDIRIYORUZ. 
• HEYBELİ’DE 8 YENİ VİLLAYI KULLANIMA AÇTIK 
• 20 BİN AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK 
• 9 PARKA DAMLAMA SULAMA SİSTEMİ 
• 4 PARKA ÇOCUK OYUN GURUBU KAZANDIRDIK 
• 12 BİN M2 REFÜJ ÇİMLEMESİNİ TAMAMLADIK 
• KARA YOLLARINA AİT OLMASINA RAĞMEN ÇEVRE YOLUNDAKİ REFÜJLERE BELEDİYE OLARAK ÇALI DİKTİK, GÜZELLEŞTİRDİK, BAKIMINI YAPIYORUZ 
• TÜM YEŞİL ALANLARIN BAKIM VE DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİK 
•7000 M2 DEKORATİF PARKE DÖŞEDİK 
• 9700 METRE KANALİZASYON HATTI TAMAMLADIK 
• 20 KİLOMETRE İÇME SUYU HATTINI BİTİRDİK 
• 63.500 M2 PARKE DÖŞEME 
• 15.500 M3 BORDÜR 
• 53.000 M2 SATHİ KAPLAMA 
• 58.000 M2 SICAK ASFALT ÇALIŞMALARINI YAPTIK. 

Kısa başlıklarla örneklediğim faaliyetlerimiz elbette bunlarla sınırlı değildir. 
Bunları anlatırken kast ettiğim olay, Bolvadin belediyesi 13 MİLYON LİRA BORÇ ÖDERKEN, 15 MİLYON LİRALIK YATIRIMI YAPTI. 
Kapısında icra bekleyen bir kurumun yaptığı hizmetleri hafife alanlar en yumuşak tabirle vicdansızdır, hakkaniyet duygusundan uzaktır. 
Bu çalışmaları yaparken bana yardımcı olan personelime ve belediye meclisine, ayrıca anlayışla yaklaşımlarından dolayı Bolvadin halkına teşekkür ediyorum. 
Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. 
2014 Mart ayında yerel seçim yapılacak. 
Bu kardeşiniz o tarihte 40 aylık bir belediye başkanı olarak, alnı açık, başı dik, onurlu ve Bolvadinli olmanın gururuyla görevini tamamlayacak. 
Ne partisine, ne ailesine, ne Bolvadin halkına en ufak leke getirmemenin şerefi ile görev süremi dolduracağım. 
Ben Bolvadin tarihinin en zorlu döneminde başkanlık yaptım. Birincisi merhum Mehmet Koçum’dan sonra bu görevi aldım, ikincisi batmış bir kurumu yeniden ayağa kaldırabilmek için kendimden, özel hayatımdan fedakarlık ederek bu memleketin başını öne eğdirmedim. 
Başaramadığımız hiçbir işe başlamadık. Radikal kararlara imza attım. Reform niteliğinde projeleri uygulamaya koymaktan asla çekinmedim. 
Çünkü ben Bolvadin’in kasaba politikalarıyla yönetilmeyeceğini biliyordum. Bunun için de bir zihniyet devrimini gerçekleştirdim. 
Göreve gelirken kendim için koyduğum süre 30 mart 2014 idi. 
Bu kararımdan da vazgeçmeyeceğim. Yani 2014 seçimlerinde aday değilim. 
Bildiğiniz gibi ben bir anneyim. Ve ben her şeyi bir kenara koyarak Bolvadin için özveride bulundum ve tam 40 ay üzerime düşeni yaptım. 
Herkese hakkımı helal ediyorum. Yanlış anlaşılmalardan dolayı gücenen insanlar varsa onlardan da helallik istiyorum. 
Son söz olarak : 
BİR BACINIZ, BİR ABLANIZ, BİR KARDEŞİNİZ OLARAK BAŞIM DİK OLARAK GELDİĞİM BU GÖREVDEN, AYNI ONURLA VE ŞEREFLE 30 MART 2014 TARİHİNDE AYRILACAĞIMI BİLMENİZİ İSTİYORUM. 
Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Allah’a emanet olunuz.” diyerek 30 Mart 2014 seçimlerinde aday olmadığını kamuoyuna duyurdu.

(Bolvadin Postası)

www.sandikli.com farkıyla “İLK BİLEN SİZ OLUN”

SİTEMİZDE YAYINLANAN HABERLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ ALINMASI

VE KULLANILMASI YASAKTIR.

HABER, DUYURU, BASIN AÇIKLAMASI, ELEŞTİRİ, ÖNERİ, REKLAM, İLAN vb. her tür iletiniz için lütfen bize ulaşınız.

İletişim Adresi: P.K.10 Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

Haber e-mail:sandiklicom@hotmail.com

Sandıklı’daki tüm gelişmeleri ilk olarak www.sandikli.com’dan takip edin. Sandıklı’dan ilk sizin haberiniz olsun… www.sandikli.com sosyal paylaşım ağı facebook’ta. Sandikli.com@hotmail.com ‘ adresini facebook’ta ekleyin (facebook/sandikli.com)ve sandıklı.com grubuna katılın. Facebooktaki sandıklı.com sayfamızı beğenin Sandıklı’dan ilk sizin haberiniz olsun. Sandikli.com’u  twitter’den takip edebilirsiniz .

SİTE ANASAYFASINDA FACEBOOK LİNKİNİ BEĞENİN         

TWİTTER ONLİNE HABER        http://twitter.comsandiklicom

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Afyon İlçeleri haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
AFYONKARAHİSAR ismi AFYON olarak değiştirilsin mi?
Değişmesin
% 39.68
Değişsin
% 58.04
Kararsızım
% 2.269
 
istanbul escort
Sandıklı Haber Sitesi
© Copyright 2013 sandikli.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
haber
haber
Spor
Canlı Maç İzle
maltepe escort alanya escort kartal escort antalya escort