Reklamı Geç
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   saç bakım  
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   saç bakım  
porno hikaye adult hikaye

BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ...


Bu haber eklenmiştir.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer  

 

Bir varmış, bir yokmuş…

Pireler berber, medikalcılar kasetçi, toptancılar pazarcı , fırıncılar hamamcı iken, tenekecinin içi boş tenekeleri tıngır mıngır sallanır iken bir köy varmış. 

Köyde Hopa’lı Ali, eski tefeci çugi kardeşler, medikalcı, sebzeci, hamamcı   ve  tenekeci zaman zaman Şuhut’lu tellala akar, zaman zaman da  hortuma sarılırlarmış. İşlerini büyütmek için her dalda oynar, köy muhtarı kendi adamları olursa över, muhtar bunlara eyvallah demezse hortumu ellerine alır oynarlarmış.

Köyün öz evladı Yeni muhtar ise mızrap gibi çuvala falan sığmazmış. Hiç konuşmayan yeni muhtarın,konuşursa  sesinin gür çıkacağı köylüler tarafından bilinirmiş.Muhtar iyi de yapsa kötüde yapsa beğenmez, hep eksiğini ararlarmış. Eski muhtar kendi adamları olduğu halde onu da muhtarlık seçiminde satanlarda aynı tayfadanmış. Yeni muhtarı da indirebileceklerini bilseler bugün indireceklermiş.

Köyde medikalcı ne yapar diye sorarsanız, tellallarla iletişimi kurar, uyanıklık yapar başkasının 3 akçeye sattığını, köyün sağlık ocağına 6 akçeye satarmış.

Eski tefeci kardeşler işlerine hangi muhtar gelirse onun tarafından olurlar, köy odasında muhtar hakkında bol bol dedikodu üretip hortumla üfürürlermiş. Muhtar seçildiğinde çevrik yolunda korucu olan büyük çugi, Timurlenk tepesinin altında ki koruculuğa terfi edince  şimdi ki muhtarcı olmuş, koruculuktan alınınca başlamış kurusıkı iftiraları hortumla üfürmeye.

İkidir aza olan sebzeci köylüye sebze meyveyi pahalı sata sata köşeyi dönmüş, işleri ilerletip köyde ki pazarcılara da sebze satmaya başlamış. Köyde ki pazarcılara da kendisi sebze sattığından köye başka pazarcının girmesine izin vermiyormuş. Yeni muhtar buna dur, köylü sebzeyi pahalıya yemesin deyip başka köylerden de köye pazarcı gelmesini sağlamış. Sebzecide bakmış olası yok hortumla sesim çok çıkar deyip sarılmış o da hortuma.

Tenekecinin tek amacı muhtar olmakmış. Muhtarı nasıl olur yıpratırım diye 40 cm hortum kestirip hortumu değnek yapıp başlamış teneke çalmaya. O kadar kuru gürültülü çalarmış ki tenekeyi, gören Ramazan davulcuları sahurda köylüyü uyandırıyor sanırmış. 

Şuhut’lu her  tarafta, oğlu çobanın yanında oynar, işine geldiğinde altı oku sırtına takar tellallık eder, işine geldiğinde kır ata binip yaparmış tellallığını. Gözleri az gördüğünden gözlük takar, son zamanlarda da ampül yakar, her devir bir yerlere akar, ampulün altında medikalcıyla birlikte çalışırmış. Çünkü zamane adamıymış. Bu huyundan dolayı altı oklu köylüler ve ileri gelenlerde hiç mi hiç sevmezlermiş kendisini. Her taraftan elini yüzünü yıkayan Şuhut’lu tellal, son liman olarak medikalcıyla ahbap çavuş olmuş. Tencere kapak misali…

Köyün Hopa’lı  Ali’si, zararsız masum görünür, çalı çaputla uğraşır, her muhtarın karşısında olur, kulaktan duyma dedikoduları köy halkına aktarır ara sıra “yelli yelli yelli şu yelli turna” şarkısını mırıldanırmış.

Hamamcı ise eski tecrübesiyle bunları  uzaktan izler, hamamda ki suya sabuna dokunmadan işlerini gördürür, kese attırırmış.

Hortumda kullanılmaktan başka hiçbir işe yaramıyormuş. Hatta başkaları suyu fışkırtıyor, sesi o çıkartıyormuş.

Masal uzun. Masalımızın diğer kahramanlarını ve hikayelerini zaman zaman köşemde yazmaya devam edeceğim.

GÜNÜN SÖZÜ

Bil ki Başkasından sana LAF GETİREN, Senden de başkasına LAF GÖTÜRÜR.!!

 

istanbul sex shop sex shop istanbul
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yazarlar haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer  
Arşiv Arama
- -
Anket
AFYONKARAHİSAR ismi AFYON olarak değiştirilsin mi?
Değişmesin
% 39.68
Değişsin
% 58.04
Kararsızım
% 2.269
 
istanbul sex shop sex shop istanbul
Sandıklı Haber Sitesi
© Copyright 2013 sandikli.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
haber
haber
Spor
Canlı Maç İzle
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop